Vrijedni vatrogasci

„Dan otvorenih vrata”

Svibanj je mjesec zaštite od požara, a u Županji su članovi DVD-a Županja i Javne vatrogasne postrojbe Grada Županja tijekom ovoga mjeseca proveli niz preventivnih aktivnosti koje su danas, 31. svibnja, završile  „Danom otvorenih vrata”.

Posjetili su vatrogasce ovoga utorka u vatrogasnom domu DVD-a Županja brojni gosti i suradnici, među kojima i gradonačelnik Damir Juzbašić i zamjenik gradonačelnika Petar Buljevićdirektor Komunalca d.o.o. Domagoj Markovinovićnačelnik Postaje granične policije Županja Antun Bekavac, ali i kolege vatrogasci iz drugih mjesta. Govoreći o „Danu otvorenih vrata” Vladimir Balentović, zapovjednik Javne vatrogasne postrojbe Grada Županja i zapovjednik DVD-a Županja je podsjetio da je nakon proslave sv. Florijana, zaštitnika vatrogasaca, na „Polojima” održana velika vatrogasna vježba „Županja 2022.” u organizaciji Vatrogasne zajednice Vukovarsko-srijemske županije i sudjelovanje više od 20 dobrovoljnih vatrogasnih društava i sve četiri profesionalne postrojbe s područja Vukovarsko-srijemske županije.

Aktivnosti smo nastavili pokaznim vježbama u Dječjem vrtiću „Maslačak”, na benzinskoj postaji INA u Ulici braće Radića te na kraju u Osnovnoj školi „Ivan Kozarac””, podsjetio je Vladimir Balentović i dodao kako su posljednjeg dana svibnja željeli prikazati samo dio vatrogasne djelatnosti za koje su vatrogasci, i dobrovoljni i profesionalni, osposobljeni i uvježbani.

Autor: Zdenka Knežević, 31 Svibanj 2022, Hrvatski radio Županja